Kwitnące herbaty – królowa wśród herbat

Kwitnące herbaty – geneza powstania
Nie wiadomo kiedy powstała herbata kwitnąca. Można przypuszczać, że została stworzona dawno temu dla zamożnych osób, aby pięknie się prezentowała. Największy jej rozwój notuje się na lata 80 poprzedniego wieku. To wtedy stała się dość mocno popularna i Chiny zaczęły jej większą produkcję i eksport na cały świat. W Polsce herbata kwitnąca nie jest jeszcze tak popularna jak w Chinach.

Kwitnące herbaty – jak powstają
Kwitnące herbaty są robione z młodych ręcznie zbieranych listków herbat. Są one następnie bardzo ciasno zwijane, czasem z dodatkiem także drobnych kwiatków. Niepozornie wyglądająca kuleczka herbaty potrafi stworzyć niezwykły spektakl w szklance wody. Po zalaniu ją wodą w odpowiedniej temperaturze będzie powoli się rozwijać. Na początku przyjmie wygląd niewielkiego pączka, a następnie przerodzi się i swoim wyglądem będzie przypominała pięknie rozwinięty kwiat.

Kwitnące herbaty – rodzaje
Pomimo, że kwitnące herbaty nie są w Polsce jeszcze tak bardzo popularne to w bardzo dobrych herbaciarniach możemy je kupić. Występuje praktycznie w każdej odmianie – czarnej, czerwonej, zielonej. Sposób jej przygotowania zależy od rodzaju wybranej herbaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *